Në komunën e Bujanocit 383 nxënës në klasën e parë për vitin shkollor 2017/2018, zvogëlohet numri (dokument)

Nga Redaksia 31.08.2017 10:17

Në territorin e komunës së Bujanocit funksionojnë 10 shkolla fillore të ndara në paralele edhe atë me mësim në gjuhën shqipe 5 shkolla, 4 me mësim në gjuhën serbe dhe shkolla “Desanka Maksiomoviq” në fshatin Bilaç me mësim të në gjuhën shqipe dhe atë serbe.

Sipas të dhënave të siguruara nga Titulli.com pranë shërbimit për arsim në administratën komunale  të Bujanocit për vitin shkollorë 2017/2018 do të vijojnë mësimet në klasën e parë 383 nxënës.

Dokumenti i njëjtë tregon se në shkolla shqipe do të regjistrohen 214 nxënës ndërsa në shkollat me mësim në gjuhën serbe 167 nxënës, shkruan Titulli.com.

Në krahasim me vitin e kaluar nëpër shkollat fillore për klasën e parë ka 35 nxënës më pak për vitin shkollorë 2017/2018./Titulli.com/

Nga Redaksia 31.08.2017 10:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.