Ordinanca “DOMO MEDICUS”, e para e llojit të vet

Nga Redaksia 07.09.2014 00:09

Artikujt më të lexuar

Artikujt e ngjashëm

Në komunë të Bujanocit, respektivisht në fshatin Tërnoc, është hapur ordinanca “DOMO MEDICUS” nga dy mjekët e njohur në këtë rajon dhe më gjerë, dr. Edmond Rexhepi dhe dr. Lejlan Sadiku.

“DOMO MEDICUS” është ordinanca mjekësore e përgjithshme private e para në komunë të Bujanocit e llojit të vetë e cila vjen me një koncept të ri të mjekësisë duke e ofruar shërbimin mjekësor pacientit në ordinance dhe shtëpinë e tij, duke i siguruar shërbim korrekt, profesional dhe në kohë.

Në “DOMO MEDICUS” kryhen këto shërbime:

- Kontrollime mjekësore
- EKG
- inhalacioni për të rritur dhe fëmijë në sëmundjet e mushkërive
- bërja e gjilpërave
- vendosja e infuzioneve
- pastrimi dhe lidhja e plagëve
- trajtimi i djegieve
- vendosja e kateterëve urinar
- matja e sheqerit
- trajtimi me rreze infra të kuqe të sëmundjeve reumatizmale kronike, traumave dhe sinuziteve kronike
- pastrimi i veshëve

Për të kryer vizita në ordinancë apo në shtëpinë tuja mund të kontaktoni në këtë numër telefoni: 062 5000 20.

Orari, ditëve të punës është nga ora 08:00 - 22:00, kurse të shtunën dhe të dielën nga ora 08:00 - 18:00.  

Nëse keni pyetje për dr. Lejlan Sadikun dhe dr. Edmond Rexhepin ate mund ta bëni edhe përmes mesazheve në faqen zyrtare të ordinancës “DOMO MEDICUS” në Facebook, duke klikuar KËTU.

Nga Redaksia 07.09.2014 00:09
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.