Hostel Bushati, vend fantastik për vikend në Prizren, zbritje për mysafirët e Luginës  (video)
Lugina

Hostel Bushati, vend fantastik për vikend në Prizren, zbritje për mysafirët e Luginës (video)

10.May.2019 17:13
0

Vikendi më i rehatshëm në Perlën Ballkanike në Prizren mund të bëhet vetëm në ‘Hostel Bushati’

Rehatia juaj për një vikend të paharrueshëm në qytetin e lashtë të Prizrenit ka vetëm një emër ‘Hostel Bushati’ I cili gjendet 200 metra larg qendrës së qytetit.

E veçanta e ‘Hostelit Bushati’, është që ky vend është I duhuri për ti kaluar vikendet e juaja, e në veçanti për ata që I adhurojnë vendet anitke, pasi që ky hostel të krijon një atmosfere të tillë.

Themelues i hostelit në fjalë është Edi Bushati, një punëtorë i zellshëm dhe aktiv në jetën qytetare.

Ideja për të ofruar një ambient të tillë ka ardhësi mundësi për tu njohur nga afër me shtëpitë tradicionale dhe një përvojë ndryshe nga ajo e zakonshmja.

Nga kjo mendësi Bushati e ka kthyer në hostel shtëpinë e tij e cila ka një ambient antik, ashtu siç është i rrethuar me këtë pamje i gjithë Prizreni.

Karakteristikë e ‘Hostel Bushatit’  janë dy dhomat e ndejës të përbashkëta, pasi që vizitorët mund të njihen me njëri tjetrin duke shkëmbyer përvojat e tyre në mes veti si dhe ambienti i oborrit që të ofron një ngrohtësi fantastike.

Hoteli mund të akomodojë nga 14 deri në17 persona. Gjithsej janë 4 dhoma të Hostelit të dizajnuara për vizitorët.

Hostel Bushati ofron zbritje prej 10% për shqiptarët e Bujanocit dhe Preshevës si dhe për të gjithë studentët, ku mjafton rezervimi në rrjete sociale si Facebook,Instagram etj.

Në ‘Hostel Bushati’, mund të gjeni një mikpritje të ngrohët nga stafi i atyshëm dhe po ashtu pako të ndryshme turistike.

Ndryshe qyteti i Prizrenit njihet edhe si një perlë Ballkanike, ku për ata që nuk e kanë vizituar akoma këtë mrekulli duhet ta bëjnë gjithsesi.

 Artikull i sponsorizuar...

Agushi e Ajeti thyen rekordin “Guinness” duke mbajtur topin në kokë
Diplomati gjerman: Serbia e di shumë mirë se nuk do ta marrë më kurrë Kosovën
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration