Haradinaj: Kosova të kërkojë reciprocitet për shqiptarët në Luginë të Preshevës
Lugina

Haradinaj: Kosova të kërkojë reciprocitet për shqiptarët në Luginë të Preshevës

05.Feb.2019 08:13
0

Daut Haradinaj, deputet nga radhët e AAK-së, ka vlerësuar lart rolin e Kryeminisrtit të Shqipërise, Edi Rama, në proceset politike që po e presin Kosovën.

“Kryeministrin e Shqipërisë e respektoj. Kushdo që do të jetë kryeministër edhe kushdo që ka ka qenë, mendoj se duhet të jetë në tavolinën e Kosovës”.

“Nuk duhet ta shohim me skepticizëm prezencën e liderëve të Shqipërisë në tavolinat tona. Duhet të shqetësohemi për prezencën e Rusisë në tavolinën e Serbisë”.

Haradinaj sqaron deklaratat për Luginën e Preshevës duke thwnw se  “E kam emrin Daut, jo Frrok”.

“Në rast duhet të bëhet një zgjidhje duhet mu ulë në tavolinë dhe mi thënë Serbisë për cka jë i gatshëm me fol dhe për këtë arsye Kosova ka punuar librin e madh”, është shprehur Haradinaj.

Sipas tij duhet me kërkue reciprocitet me serbët e Kosovës për shqiptarët në Luginë të Preshevës./Titulli.com/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration