Gjykata anulon ankesat e serbëve të Bujanocit
Lokale

Gjykata anulon ankesat e serbëve të Bujanocit

11.May.2012 23:16
0
Gjykata themelore e Vranjës, njësia në Bujanoc, ka hedhur poshtë ankesat e bëra në procesin zgjedhorë për zgjedhjet lokale të 6 majit. Siç ka mësuar Titulli nga burime të sigurta, ankesat e subjekteve serbe si Grupi  qytetarëve “Dr. Stojança Arsiq”, koalicioni “Zgjedhja për Bujanocin më të mirë” dhe “Të aktivizojmë Bujanocin”-Tomisllav Nikolliq, janë anuluar nga Gjykata në fjalë. Këto subjekte ankesën e tyre ia drejtuan gjykatës pasi e njëjta ishte anuluar edhe nga Komisioni Komunal Zgjedhor i komunës së Bujanocit. Ankesat kishin të bënin me disa parregullsi të raportuara në vendvotime shqiptare të komunës së Bujanocit gjatë zgjedhjeve të 6 majit të këtij viti./Titulli.com/
Dhuna e përdorur në arrestimet në Bujanoc (video)
PD nisë bisedimet me PVD, LPD dhe UDSH (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration