Fillon aksioni “Bujanoci solidarë”, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Lokale

Fillon aksioni “Bujanoci solidarë”, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

27.Nov.2019 11:59
0

Zyra për të Rinj në Bujanovc vetëm se kanë filluar aksionin për grumbullimin e ndihmave për të i dalë në ndihmë qytetarëve të dëmtuar nga tërmeti në Shqipëri.

 Në zyrën e të rinjve në Bujanoc e cila gjendet në qendër të qytetit tani qytetarët mund të dërgojnë ndihmat. Kjo iniciativë është organizuar nga komuna e Bujanocit në bashkëpunim me Zyrën e të Rinjve. Koordinatori i Zyrës, Shuajb Fejzullahu deklaroi grumbullimi i ndihmave për Shqipëri ka filluar tani më edhe në Bujanovc dhe të interesuarit mund të paraqiten.

 “Prej ditës së djeshme ka filluar aksioni, por sot edhe zyrtarisht e kemi hapur që nga ora 11. Ndihmat e para kanë arritur, ajo që vlen të theksohet është se shumë qytetarë janë të interesuar për të dhënë kontributin e tyre. Ne do të jemi këtu deri ora 1 pas mesnate, por nëse duhet do të vazhdojmë edhe më gjatë. Ndihmat e para do të nisen edhe sot besojmë. Kemi mbledhë deri më tani gjëra ushqimore, veshmbathje por edhe produkte ushqimore. Ftoj të gjithë të interesuarit që duan të sjellin ndihmat e tyre ne gjendemi në zyrën në qendrën e qytetit Zyra për të Rinjë” – tha Fejzullahu.

 Sipas Fejzullahut ajo që është më e nevojshme për viktimat e tërmetit në Shqipëri dhe kontaktet që kanë me Shqipërinë janë qumështi, vaji dhe produkte higjienike.

 “Nga kontaktet tona me vëllezërit tanë nga Shqipëria, kërkesa më e madhe është për gjëra ushqimore si: qumësht , vaj dhe mjete higjienike për fëmijë dhe të rritur” – deklaroi Fejzullahu.

 

Komuna e Preshevës shpall aksion për grumbullimin e ndihmave për Shqipëri
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration