Dr. Adnan Salihu: Me sfidën Covid-19 do të ballafaqohemi edhe gjatë vitit 2021, vaksinimi shpresë
Lokale

Dr. Adnan Salihu: Me sfidën Covid-19 do të ballafaqohemi edhe gjatë vitit 2021, vaksinimi shpresë

30.Dec.2020 11:05
0
Mjeku i praksës së përgjithshme në Shtëpinë e Shëndetit në Bujanoc dhe kryeshef i Sherbimit për mbrojtje shëndetësore përmes një postimi në Facebook është shprehur për përballjen me pandeminë Covid-19.
 
Ky është postimi i plotë në Facebook i Adnan Salihut: 
 
Pa dyshim viti 2020 do të mbetet në histori si viti i pandemisë Covid-19.Në komunën e Bujanocit të punësuarit e Shtëpisë së Shëndetit janë ata që janë ballafaquar me kët smundje.
 
Si mjek i këtij institucioni dhe si kryeshef i Sherbimit për mbrojtje shëndetësore të popullatës së rritur nuk mundem pa e cekur se në vijën e parë të frontit të pa trembur dhe të vendosur kan qenë puntorët shëndetësor dhe jo shëndetësor të shërbimit për mbrojtje shëndetësore të popullatës së rritur,laboratorit,rentgenit,ndihmës së shpejtë dhe shërbimit për mbrojtje shëndetësore te fëmijëve.Çmimi i paguar është humbja e një jete dhe smundja nga Covid-19 i një numri jo të vogël të punësuarve.
 
Me të njejtën sfidë do të ballafaqohemi edhe gjatë vitit 2021 por tani në dorë kemi edhe një mjet të fuqishëm dhe padyshim vendimtar kundër ksaj smundje famkeqe e ajo ështê vaksina.
 
Si puntor shëndetsor apeloj që masovikisht t’i pergjigjemi fushatës së vaksinimit.Deri në fund të pandemisë t’i respektojmë rregullat për parandalimin e përhapjes së pandemisë dhe me kohë të shkohet për kontrollim mjeksor në covid ambulancë.
Mehmeti: KKSH me plan për themelimin e muzeut digjital për trashëgimin kulturore shqiptare
Serbia pas sigurimit të “Sputnik V”, po negocion edhe për vaksinën kineze
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration