Donacioni “Autoambulanca” për komunën e Bujanocit a do të mbajë logon e Kosovës (foto)
Lokale

Donacioni “Autoambulanca” për komunën e Bujanocit a do të mbajë logon e Kosovës (foto)

19.May.2020 09:57
0

Kryetari i komunës së Bujanocit, ka paralajmëruar se autoambulanca e siguruar si pjesë nga donacioni prej 200 mijë euro të Kosovës do të jetë në shërbim të qytetarëve. 

“Së shpejti një autoambulancë e këtillë do të jetë në shërbim të qytetarëve të Komunës së Bujanocit edhe atë falë donacionit nga Qeveria Republikës së Kosovës”, ka shkruar Shaip Kamberi, transmeton Titulli.com. 

Qeveria në detyrë e Kosovës përmes një vendimi më 23 prill ka ndarë 200 mijë euro komunës së Bujanocit për të përballuar situatën me COVID-19 . 

Nga ky buxhet komuna përveç tjerash kishte ndarë 6 milion dinarë për blerjen e një autoambulance të përgatitur me të gjitha pajisjet e nevojshme për transportimin sa më të sigurt të pacientëve të sëmurë, donacion që do t'i dhurohet shtëpisë së shëndetit në Bujanoc.

Deri më tani komuna e Bujanocit, në  mjetet motorike që ka marrë si donacion nga shtetet dhe institucionet e  ndryshme kishte vendosë logon e donatorit në pjesë të dukshme ndërsa mbetet të shihet se a do të  vendoset logo e shtetit të Kosovës, raporton Titulli.com. 

Duke e pasur parasysh raportet mes Prishtinës dhe Beogradit me rastin e donacionit të Kosovës për autoambulancën do të jetë sfidë për vendosjen e logos së donatorit (shtetit të Kosovës) në këtë automjet. 

Më poshtë janë disa fotografi të automjeteve të ndryshme që kishte marre komuna e Bujanocit donacion në Serbi dhe ishte vendosur dukshëm logo e donatorit./Titulli.com/

 

Bërnabiq: Shtetasit e Maqedonisë së Veriut nga 1 qershori mund të hyjnë në Serbi pa detyrimin për test negativ për Covid-19
Politika shqiptare në Preshevë dakordohet për zgjedhjet parlamentare, vazhdon procesi (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration