Delegacioni i Kosovës pas takimit me Ragmi Mustafën në Këshillin Kombëtar Shqiptar (video)
Lokale

Delegacioni i Kosovës pas takimit me Ragmi Mustafën në Këshillin Kombëtar Shqiptar (video)

09.Jul.2020 18:29
0

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar kryetari Mustafa me bashkëpuntorë priti në takim dy ministrat e Qeverisë së Republikës të Kosovës. Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, dhe Ministrinë e Drejtësisë, Selim Selimi.

Gjatë takimit bashkëbiseduam për një mori çështjeve dhe sfidave të shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Me ç ‘rast morëm mbështetjen e drejtpërdrejt për të ndërtuar platformë sistematike e strategjike.

Në takim morën pjesë Ambasadori i Kosovës në Beograd, Jetish Jashari si dhe Drejtori i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë Arian Zeka./KKSH/

Tesla pranë ndërtimit të makinave plotësisht autonome
Deputetët popullorë në Bujanoc Kamberi e Beqiri mikpresin delegacionin e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration