Cili politikan në Preshevë thoshte se nuk ka  “Marrëveshje të Konçulit” (video)
Lokale

Cili politikan në Preshevë thoshte se nuk ka “Marrëveshje të Konçulit” (video)

20.May.2020 13:36
0

Kryetari i degës së Unionit Demokratik Shqiptar në Preshevë, Naser Aziri në një emision në RTV “Aldi” në vitin 2015 patë folur për marrëveshjen e Konçulit. 

Aziri për herë të kishte marrë guximin të flas për periudhën e konfliktit të armatosur gjatë vitit 2001 dhe ai ka thënë se nuk ka pasur marrëveshje të Konçulit siç  proklamohet nga disa por ajo ka qenë vetëm deklaratë për demilitarizim dhe demobilizim të  UÇPMB-së.

Naser Aziri ka një përvojë të gjatë politike në Luginë të Preshevës dhe gjatë emisionit televiziv kishte shprehur mllefin e tij politik për gjendjen e rëndë nëpër të gjitha institucionet publike lokale dhe shëndetësore në Bujanoc dhe  Preshevë.

Për më tepër shikoni videon e emisionit:

Daçiq: E pamundur zgjidhja për Kosovën deri në zgjedhjet e Amerikës
Pse Vjosa Osmani është kundër çdo lloj ndryshimi territorial
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration