Cila është shkolla e dyshimt në Bujanoc që komuna s’po zbaton urdhëresat e ministrisë?
Lugina

Cila është shkolla e dyshimt në Bujanoc që komuna s’po zbaton urdhëresat e ministrisë?

18.Nov.2018 08:05
0

Ministria e Arsimit të Serbisë ka vendosur të bëjë kontrolle në shkolla të mesme dhe fakultet të paligjshme, për shkak të të cilave inspektorati kryen mbikëqyrje në terren.

Luftimi i shkollave të larta dhe fakulteteve të egra deri më tani ka rezultuar në mbylljen e qendrave konsultative ka njoftuar ministri, Mlladen Sarçeviç. 

Megjithatë, shumë klasa të paligjshme në fakultete, të cilat janë në shumë qytete, vazhdojnë të punojnë pa probleme, shkruan Vecernje Novosti, transmeton Titulli.com. 

Një prej këtyre institucioneve është edhe Shkolla e Lartë Mjekësore "e dyshimtë" nga Bosnja dhe Hercegovina, e cila punon në Bujanoc.

Ministria e Arsimit në shtator ka dërguar urdhëresat organeve komunale që duhet të mbyllë të gjitha qendrat konsultative, të cilat ishin "degë" të fakulteteve të ndryshme, kryesisht nga Bosnja dhe Hercegovina./Titulli.com/

U nënshkrua Marrëveshja për udhëheqjen e Këshillit Kombëtar Shqiptar
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration