Certifikohet lista zgjedhore e PVD-së  për zgjedhjet lokale në Medvegjë
Lokale

Certifikohet lista zgjedhore e PVD-së për zgjedhjet lokale në Medvegjë

08.Aug.2019 08:29
0

Komisioni komunal zgjedhor në Medvegjë, ka certifikuar  listën e Partisë për Veprim Demokratik - dega në Medvëgjë, pas përmbushjes së të gjitha kushteve që kjo listë zgjedhore të shpallet.

"Emërtimi i listës është "PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK - Florim Sahiti"  ndërsa numri rendor i listës për zgjedhjet e përcaktuara të mbahen më 8 shtator do të jetë nr. 4", thuhet në njoftimi  e PVD-së.

Bartës i listës është nënkryetari aktual i Kuvendit komunal Florim Sahiti, ndërsa në listë janë të përfshirë 11 kanddiatë, të cilët do të garojnë për 25 vende këshilltarësh sa i ka Kuvendi komunal i Medvegjes

Lista e PVD-së deri më tani është lista e parë shqiptare që është certifikuar për zgjedhjet e shtatorit në Medvegjë dhe se partitë tjera shqiptare ende nuk janë certifikuar.

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration