Cakaj jep lajmin për projektet në Luginë të Preshevës
Lokale

Cakaj jep lajmin për projektet në Luginë të Preshevës

17.Dec.2020 11:43
0

Ministri në detyrë për Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj njoftoj për projektetet që po realizohen në Luginë të Preshevës.

Ky është postimi i Gent Cakaj në Facebook.

Përshëndetje të nderuar miq

Ne tashmë vendosëm edhe dhënien e mbështetjes financiare për blerjen e pajisjeve të brendshme për Qendrën Rinore në Bujanoc, ngritjen e Shkollës Digjitale në Preshevë, rindërtimin e godinës së Shkollës Fillore “Sami Frashëri” në Konçulin historik dhe pajisjen e plotë me literaturë të re në gjuhën shqipe për të gjitha grupmoshat në biblotekën e Preshevës, Bujanocit dhe shkollat shqipe në Medvegjë.

Puna jonë e përbashkët, natyrisht, vazhdon

107-vjeçarja që mposhti gripin spanjoll, kancerin dhe Covid-19 (video)
Çfarë do të thotë për Ballkanin, presidenca e Joe Bidenit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration