​Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc
Lokale

​Cakaj: Jemi në pritje për hapjen e konsullatës shqiptare në Bujanoc

20.Dec.2020 22:48
0
Ushtruesi i detyrës së shefit të diplomacisë së Shqipërisë Gent Cakaj ka deklaruar se janë në pritje të përgjigjes pozitive për hapjen e konsullatës së përgjithshme shqiptare në Bujanoc.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se hapja e kësaj konsullate do të ndikojë në mbështetjen dhe forcimin e lidhjeve me shqiptarët e Luginës së Preshevës.

“Bujanoc. Aty ku ende presim të marrim një përgjigje pozitive për të çelur Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Shqipërisë, për t’i shtrirë dorën e mbështetjes e për të forcuar lidhjen tonë me shqiptarët e gjithë Luginës”, ka shkruar Cakaj.

Fshati serb që ka më shumë migrantë se banorë
Varianti i ri i koronavirusit identifikohet edhe në Danimarkë, Holandë dhe Australi
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration