Bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të kuvendit komunal në Bujanoc
Lokale

Bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të kuvendit komunal në Bujanoc

27.Jul.2020 11:54
0

Në mënyrë solemne është bërë pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të kuvendit komunal të komunës së Bujanocit, shkruan Tituli.com.

Detyrën e kryetarit të kuvendit, Enver Ramadani e ka pranuar miqësisht nga kryetari i deritanishëm Adnan Salihi i cili i uroi suksese në zbatimin e ligjshmërisë së statutit të kuvendit komunal.

Gjithashtu, kryetari i ri i zgjedhur pas zgjedhjeve lokale të mbajtura më 21 qershor Enver Ramadani, falënderoi kryetarin në largim Dr.Adnan Salihi, për punën dhe angazhimin e deri tanishëm në kryerjen e funksionit të të parit të legjislativit lokal.

Në seancën konstituive të mbajtur më 22 korrik në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës  me 26 vota pro për kryetar të kuvendi komunal në Bujanoc është zgjedhur Enver Ramadani nga radhët e PVD-së, për zëvendës/kryetar u zgjodh Isuf Ibrahimi nga PD dhe pēr sekretar Nermine Aliu Ademi nga PVD./Titulli.com/

( foto e marrë nga profili në fcebook PVD)

 

Vuçiq: Amerikanët, turqit dhe gjermanët po kujdesen për fëmijën e tyre të dashur-Kosovën
Nagip Arifi merë mandatin e katërt të kryetarit të komunës së Bujanocit, gjendja financiare katastrofale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration