Bastiset shtëpia e Nderim Beqirit në Rahovicë, ish ushtar i UÇPMB-së
Lokale

Bastiset shtëpia e Nderim Beqirit në Rahovicë, ish ushtar i UÇPMB-së

24.Jun.2019 17:09
0

Xhandarmëria serbe në orët e hershme të ditës së sotme, kanë bastisur familjen e ish-ushtarit të UÇPMB-së Nderim Beqiri, në fshatin Rahovicë të Preshevës, me pretekst të kërkimit të armëve ilegale.

Në dokumentacionin që xhandarmëria ia kanë lënë Nderimit shkruhet se mjetet të kërkuara nuk I kanë gjetur, transmeton Titilli.com.

Nga ky aksion, nëna e ish ushtarit është alivanosur dhe kanë ndërhyreë mjekët.

Ndërkaq sipas  Nderim Beqiri – ish ushtar i UÇPMB-së është maltretuar edhe vëllai i tij.

Ndaj këtyre dukurive ka reaguar OVL e UÇPMB-së ndërsa reagime ka pas edhe nga përfaqësuesit institucional e politik, ndërsa apelohet tek popullata shqiptare për ruajtje të gjakftohtësisë në këto situata të rënda./Baki Rexhepi-RTK/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration