Arifi dhe Musliu vizitë në Shkup, diskutohen problemet e studentëve të Luginës në Maqedoni
Lokale

Arifi dhe Musliu vizitë në Shkup, diskutohen problemet e studentëve të Luginës në Maqedoni

15.Oct.2020 16:25
0
Kryetari i Komunës së Buajnocit, Nagip Arifi i shoqëruar edhe nga zëvendësi i tij Shqiprim Musliu sot janë takuar me zv/Kryeministrin e parë të Republikës se Maqedonise së Veriut, Artan Grubin.
 
Gjatë këtij takimi është disktuar rreth mundesisë së bashkepunimit të ndërsjellë mes Qeverisë së Maqedonisë dhe Komunës së Bujanocit.
 
" Sot ne nje takim me zv/Kryeministrin e pare te Republikes se Maqedonise se Veriut, z.Artan Grubin diskutuam per mundesine e bashkepunimeve te perbashketa mes Qeverise se Maqedonise dhe Komunes se Bujanocit", ka shkruar Shqiprim Musliu në facebook.
 
Arifi dhe Musliu gjatë vizitës në institucionet shtetërorë të vendit fqinjë janë takuar edhe më Ministrin e Punëve të Jashte më Maqedonisë së Veriut Bujar Osmanin.
 
"Ne takim me dr.Bujar Osmanin, Minister i Puneve te Jashtme te Republikes se Maqedonise se Veriut, diskutuam per problemet me te cilat po ballafaqohen shqiptaret e Lugines se Presheves, si pasivizimin e qytetareve, regjistrimin e popullesise qe pritet te ndodhe vitin e ardhshem, si dhe problemet e studenteve te Lugines qe studiojne ne Maqedoni", shkroi mes tjerash Musliu./Titulli.com/
 
 
 
Whyte: Republika Srpska apo shkëmbimi territorial në dialogun Kosovë-Serbi
Lajçak: Kosova të jetë gati për kompromis; formimi i Asociacionit, pas nënshkrimit të marrëveshjes
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration