Ardita Sinani rizgjidhet  kryetare e PVD-së në Preshevë
Lugina

Ardita Sinani rizgjidhet kryetare e PVD-së në Preshevë

23.Sep.2018 09:21
0

Partia për Veprim Demokratik në  degën e saj në Preshevë ka rizgjedhur për kryetare Ardita Sinanin për një mandat të dytë.

Kumtesa e PVD-së:

Pas përfundimit të procesit të zgjedhjeve nëpër nëndegë, gjatë ditës së sotme Partia për Veprim Demokratik mbajti Kuvendin e degës me delegatët e zgjedhur nga ky proces.

Kryetari i PVD, Riza Halimi dhe kryetarja e degës, Ardita Sinani i uruan suksese këtij Kuvendi dhe delegatëve të ri të zgjedhur nga zgjedhjet që PVD i zhvilloi nëpër të gjitha nëndegët.

Gjatë punimeve të Kuvendit, Ardita Sinani u rizgjodh kryetare e degës së PVD në Preshevë.

Gjithashtu u diskutua edhe për situatën aktuale politike në Luginë të Preshevës, me theks të veçant aktualizimi i çështjes së kësaj treve pas takimit me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Temë tjetër e Kuvendit ishin edhe zgjedhjet për Këshillat Nacionale, për të cilat qëndrimin definitiv PVD do ta merr pas mbledhjes së kryesisë e cila do të mbahet në fillim të javës së ardhshme.

22.09.2018

Qendra për Informim e
Partisë për Veprim Demokratik

Daci thotë se ideja e korrigjimit të kufirit dhe përfshirja e Luginës lindi në vilën e tij në takimin me Thaçin
Gazeta franceze “Le Monde”, paraqet hartën e re të Kosovës nëse ndodh shkëmbim territoresh me Serbinë

Artikuj të ngjashëm

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration