Aprovohet rishikimi i buxhetit 2020 të komunës së Bujanocit (video)
Lokale

Aprovohet rishikimi i buxhetit 2020 të komunës së Bujanocit (video)

17.Sep.2020 14:48
0

Këshilltarët e kuvendit komunal të komunës së Bujanocit në seancën e tretë pas kunstituimit kanë aprovuar edhe propozim vendimin mbi rishikimin e buxhetit të komunës për vitin 2020.

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi theksoi se rishikimi është dashur të bëhet shumë më herët por se ka rritje në disa pozicione/

Ky propozim për rishikimin e buxhetit komunal për vitin 2020 u përkrah me 28 vota për asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur nga këshilltarët e kuvendit komunal të mbajtur në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës në Bujanoc.

Gjithashtu është votuar edhe vendimi mbi ndarjen e mjeteve për investime nga buxheti i Trupit Koordinues për vitin 2020, vendimi mbi ndryshimin dhe plotësimin e vendimit të Këshillit komunal të komunës së Bujanocit, dhe vendimi mbi ndryshimin dhe plotësimin e programit të veçantë të NP "Komunalia".

Në seancën e udhëhequr nga kryetari I kuvendit komunal, Enver Ramadani mes tjerash kuvendi sipas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë ka emëruar për drejtor të shtëpisë së shëndetit në Bujanoc, dr.Daliborka Pavloviq./Titulli.com/

 

Eksperti britanik: Dy opsione janë përpara për Kosovën, asociacioni ose marrëveshja territoriale
Serbia kushtëzon dialogun me formimin e Asociacionit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration