titulli.com
Lokale

Anulohen zgjedhjet lokale në Medvegjë

05.May.2012 00:30
0
Zgjedhjet lokale në Medvegjë nuk do të zhvillohen më 6 maj, për shak të punës jo efikase të anëtarëve të Komisionit Komunal të Zgjedhjeve në Medvegjë, tha Jadranka Bozhoviq kryetare e e KKZ-së, raporton Titulli. Sipas sajë këshilli komunal zgejdhor në Medvegjë nuk ka marrë një vendim nga Gjykata Administrative për parregullsitë që janë bërë në disa lista zgjedhore për asamblenë lokale. Gjykata Administrative hodhi poshtë  listen e kryetarit  të tanishëm Sllobodan Drashkoviq, pasi që ai në listën e këshilltarëve të mundëshëm, kryesisht në titullin e listës ka shkruar dy emra e mbiemra, por jo vetëm një që është dashur. Bozhoviq gjithashtu ka deklaruar për media se në Medvegjë, nuk janë shtypur fletat e votimit dhe materialit tjetër për zgjedhje. Zgjedhjet për President dhe Parlamentit të Serbisë në Medvegjë do të mbahet të dielën, ndërsa për ato lokale do të përcaktohen më vonë. Të drejtë për të votuar në komunën e Medvegjës, kanë 10.247 votues./Titulli.com/
Reagime: Kolegu ynë është i pafajshëm
Seancë e jashtëzakonshme dhe protestë
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration