Ambasadori amerikan Scot kthen për vizitë në Bujanoc
Lugina

Ambasadori amerikan Scot kthen për vizitë në Bujanoc

17.Jun.2019 12:23
0

Kryetari i komunës së Bujanocit ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuar të Amerikës në Beograd, Kyle Scot I cili është kthyer për vizitë këtu.

Sipas Shaip Kamberit kanë biseduar edhe për rëndësinë e realizimit të të drejtave të garantuara në prizmin e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë që pritet të vazhdojnë, raporton  Titulli.com. 

 “Me Ambasadorin Scott bisedova për situatën politike në Luginë të Preshevës, problemet dhe sfidat me të cilat po ballafaqohen qytetarët e Luginës dhe hapat cilat duhet ndjekur gjatë vazhdimit të angazhimit të përbashkët drejtë zgjidhjes së problemeve”, ka shkruar Kamberi.

Ai ka falënderuar ambasadorin për interesimin e vazhdueshëm të SHBA-ve për këtë rajon.

Ambasadori i Shteteve të Bashkuar të Amerikës në Beograd, Kyle Scot do të qëndrojë gjatë ditës në Vrajë në këndin amerikan të këtij qyteti për aktivitet e planifikuara./Titulli.com/

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration