Ambasada amerikane në Prishtinë: Të mundësohet personelit t’i monitoroj komunitetet e prekura
Lokale

Ambasada amerikane në Prishtinë: Të mundësohet personelit t’i monitoroj komunitetet e prekura

18.May.2020 19:44
0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë inkurajuar dhe vazhdojnë të mbështesin bashkëpunimin rajonal në mbështetje të mirëqenies së qytetarëve – përfshirë këtu luftën kundër pandemisë COVID-19, transmeton Titulli.com. 

“Ne i ftojmë të gjitha palët që të shmangin retorikën e politizuar dhe të bashkohen rreth zgjidhjeve praktike për të lehtësuar lirinë e lëvizjes së furnizimeve mjekësore dhe mundësohet personelit t’i monitoroj komunitetet e prekura. Le t’i vendosim jetët e njerëzve në rend të parë”, thuhet në njoftimin e Ambasadës së ShBA-së në Prishtinë.

Kjo deklaratë tërthorazi ka ardhur pas ndalimit të mjekëve të Kosovës të cilët dëshirojnë të vijnë në Luginë të Preshevës për të monitoruar situatën për COVID-19./Titulli.com/

Liqeni i Ujmanit (Gazivodës) pasuri e Kosovës, kur u ndërtua
Fajon bënë thirrje gjitha forcave politike të Serbisë të përfshihen në procesin zgjedhor
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration