Aksion për ndërtimin e një shtëpie të familjes shqiptare në Medvegjë, bashkohu edhe ti (video)
Lokale

Aksion për ndërtimin e një shtëpie të familjes shqiptare në Medvegjë, bashkohu edhe ti (video)

31.May.2019 09:41
0

Një familje shqiptare 4 antarëshe nga fshati Svircë e komunës së Medvegjës po jeton në kushte të mjerueshme dhe me mungesë të shtëpisë për jetesë, shkruan Titulli.com.

Lidhur me këtë rast është marrë iniciativë dhe aksion vullnetar për t’i mundësuar ndërtimin e një shtëpie apo sigurimin e një banese në Fushë Kosovë. 

 “Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, t'a ndihmojmë këtë nënë të mjerë që dergjet bashkë me bijtë e saj të shtrirë në shtrat”, thuhet në porosinë e iniciatorit të kësaj nisme vullnetare, Refik Memeti së bashku edhe veprimtarë tjerë. 

Iniciatori është shrehur se do të mundohet në bashkëpinim me vullnetmirët t’i sigurojë kësaj familje një kulm mbi kokë me pak kushte të domosdoshme për jetë. 

Të gjithë ata që dëshirojnë të ndihmojnë këtë familje të kontaktojnë personin përgjegjës, Refik Memeti në +381 638556261v(viber)+(whatsap)

Pamjet e prezantuara përmes videos tregojnë gjendjen e tyre të jetesës dhe nevojën e domosdoshme për t’i ndihmuar.

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration