Xhemaili nga Lugina e Preshevës mundë t’i bashkohet kombëtares shqiptare U21
Lokale

Xhemaili nga Lugina e Preshevës mundë t’i bashkohet kombëtares shqiptare U21

07.Nov.2018 11:25
0

Trajneri i kombëtares shqiptare , Alban Bushi do të ndryshojë krejtësisht marsh me shpresat e tij dhe tashmë ekipi kombëtar do të fokusohet te datëlindja 1998-99, shkruan Titulli.com.

Ai ka zbuluar dhe një “xhevahir” në Serbi, fjala është për mbrojtësin e krahut të majtë Faton Xhemailin, aty ku largimi i Hakajt la goxha boshllëk.

Faton Xhemaili, është lojtar nga Lugina e Preshevës i cili ka kaluar në kampionatin e ligës së parë serbe “Radnik” të  Surdulicës.

Xhemaili për Titulli.com u shpreh se ka filluar komunikimin me kombëtaren shqiptare.

“Po kam pasur disa kontakte dhe tani më ka ardhur ftesa të jem në grumbullimin e ardhshëm të trajnerit Bush. Klubi im në Serbi e ka pranuar këtë ofertë që më ka ardhur dhe shpresojë që javën e ardhshme  të jem me kombëtaren”, tha Faton Xhemaili për Titulli.com.

Sipas paralajmërimeve të trajnerit, Alban Bushi me shumë mundësi Faton Xhemaili do të jetë pjesë e shqiponjave të kombëtares shqiptare U21./Titulli.com/ 

Rënie e numrit të popullsisë në Serbi, Bujanoci dhe Presheva në rritje

Artikuj të ngjashëm

Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration