Ministria e Kulturës së Kosovës do të përkrah aktivitete të shtëpisë së kulturës në Bujanoc
Lugina

Ministria e Kulturës së Kosovës do të përkrah aktivitete të shtëpisë së kulturës në Bujanoc

28.Jun.2018 15:45
0
Zëvendës ministri nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti gjatë vizitës së tij në komunën e Bujanocit u takua edhe me drejtorin e shtëpisë së kulturës, Jetmir Ismaili.

Hoti theksoi se bashkëpunimet do të vazhdojnë në fushat përkatëse në të cilat punon ministria që ai përfaqëson, shkruan Titulli.com.

Sipas drejtorit të shtëpisë së kulturës në Bujanoc, Jetmi Ismaili është marrë përkrahja për aktivitete të ndryshme kulturore.

“Biseduam rreth organizimeve tradicionale qe i ka shtëpia e kulturës dhe se kemi shprehur nevojën për mbështetje në këto aktivitet nga Kosova”, tha Ismaili.

Ismaili theksoi se zëvendës ministri, Hoti ka shprehur gatishmërinë dhe ka premtuar që do të ketë organizime të ndryshme nga Kosova./Titulli.com/

Rexhep Hoti zëvendësministër nga Kosova qëndron në Bujanoc, bashkëpunimi kulturorë do të forcohet
Biblioteka e Bujanocit me libra të mjaftueshëm por pa hapësira të leximit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration