Konfiskohen cigare në Lluçan të Bujanocit me vlerë prej 1 milion dinarëve
Lugina

Konfiskohen cigare në Lluçan të Bujanocit me vlerë prej 1 milion dinarëve

26.Jun.2018 11:45
0
Pjesëtarët e policisë lokale në Bujanoc kanë konfiskuar 4.978 paketa të cigareve të markës "King" për mungesë të dokumenteve përcjellëse në vlerë prej rreth 1 milion dinarë.

Kontrolli është kryer në fshatin Lluçan dhe policia në veturën e tipit “volksëagen passat“ me tabela të regjistrimit të Bujanocit të cilin e kishte vozitur 28 vjeçari mashkull nga rrethi i komunës së Bujanocit, thuhet në njoftimin e ministrisë së punëve të brendshme, transmeton Titulli.com. 

Më urdhër të zëvendës prokurorit të prokurorisë themelore në Vrajë kundër vozitësit do të ngritet padi gjyqësore me dyshimin se ka kryer vepër penale të tregtisë pa akcizë të prodhuesit./Titulli.com/

 

Policia lokale liron hapësirën gjelbëruese të zaptuar nga kafiteria në sheshin e Bujanocit
Komuna e Bujanocit do të bëjë studimin e akustikës, 400 mijë dinarë projekti
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration