Rekord ditor në Serbi: 4,994 të infektuar
Lokale

Rekord ditor në Serbi: 4,994 të infektuar

18.Nov.2020 07:28
0

Në 24 orët e fundit, 4,994 raste të reja me coronavirus janë regjistruar në Serbi. 

Autoritet shëndetësore serbe kanë raportuar se 24 pacientë kanë ndërruar jetë.

Aktualisht ka 179 pacientë po trajtohen me aparatet për frymëmarrje, raporton b92.

Që nga rasti i parë në Serbi, i cili u regjistrua më 6 mars, një total prej 92,375 rastesh janë regjistruar dhe 1,054 njerëz kanë vdekur si rezultat i COVID-19.

Ndryshe, ekipet e ambulancës së Beogradit kishin dyfishin e ngarkesës së punës natën e kaluar për shkak të numrit në rritje të njerëzve të infektuar me coronavirus. 

Në Serbi gjenden mbetje mortore që dyshohet se janë të shqiptarëve të Kosovës.
Gjykata në Serbi nuk është informuar për varrezën masive afër Rashkës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration