Përfaqësues të ambasadës të Britanisë së Madhe kanë takuar kryetarin e komunës së Bujanocit
Lokale

Përfaqësues të ambasadës të Britanisë së Madhe kanë takuar kryetarin e komunës së Bujanocit

25.Oct.2022 13:43
0

Përfaqësues të ambasadës së Britanisë së Madhe kanë takuar kryetarin e komunës së Bujanocit, Nagip Arifi.

Postimi i plotë në Facebook nga Nagip Arifi:

Sot, me sekretarin e parë politik të Ambasadës së Britanisë së Madhe në Serbi z.William Hopkinson biseduam për zhvillimet rajonale, me theks të veçantë për bisedimet Prishtinë - Beograd, ku ripërsërita qëndrimin tonë se çështja e shqiptarëve të Luginës së Preshevës duhen të jenë temë e këtyre bisedimeve.

Biseduam edhe për procesin e regjistrimit të popullësisë, nevojën për njohjen sa më të shpejt të diplomave nga Republika e Kosovës, si dhe tema me rëndësi për qytetarët tanë.

 

Ischinger: Modeli gjermano-gjerman funksionon për Kosovën dhe Serbinë
Emrat e kandidatëve nga lista “Partia për Veprim Demokratik- Ragmi Mustafi” me numër 2
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration