Pajaziti  ftesë për takim konsultativ me të gjitha subjeketeve politike në Bujanoc
Lokale

Pajaziti ftesë për takim konsultativ me të gjitha subjeketeve politike në Bujanoc

02.Jul.2024 09:02
0

Arbër Pajaziti, nga lista "Fronti për Ndryshim" ka ftuar përsëri subjektet politike shqiptare për takim rreth formimit të qeverisjes komunale në komunë të Bujanocit.

Postimi i plotë në Facebook nga Arbër Pajaziti: 

Bazuar në rezultatet e çertifikuara të zgjedhjeve të fundit, në cilësinë e fituesit të tyre, ju kemi dërguar ftesë për takim konsultativ të gjitha subjeketeve politike të cilat kanë arritur të kenë përfaqësim në përbërjen e re të Kuvendit Komunal të Bujancit, me qëllim të diskutimit të mundësive rreth formimit sa më të shpejtë të institucioneve të reja të vetqeverisjes lokale.
 
Takimet janë paraparë të jenë ditën e mërkurë në termine të ndara.
 
Të gjitha subjektet i kanë pranuar ftesat, përveç LPD-së e cila ka refuzuar të pranojë ftesën tonë.
 
Opinioni do të njoftohet me kohë për të gjitha lëvizjet tona, në mënyrë që mos t'i lëmë vend spekulimeve dhe keqinformimit publik.
Konjufca: Kemi informacione të sakta se një grup në Serbi po përgatitet për sulm të ri në Kosovë
Musliu ftesë për takim konsultativ koalicionit "Fronti për Ndryshim", qeverisja komunale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration