Në Medvegjë po mbahen zgjedhjet lokale (foto)
Lokale

Në Medvegjë po mbahen zgjedhjet lokale (foto)

24.Jun.2012 15:03
0
Në Medvegjë sot po mbahen zgjedhjet lokale, dhe interesimi i qytetarëve është mjaft i madh, përkundër pritjeve të gjata në pikën kufitare në Mutivodë. Sipas portalit Medvegja.net të gjitha 28 vendvotimet në komunën e Medvegjës janë hapur me kohë. Procesi i votimit po shkon sipas planit të paraparë, ndërsa nuk është paraqitur ndonjë parregullësi. Zgjedhjet lokale në Medvegjë nuk janë mbajtur me datën 6 maj për shkak të mospajtimeve në mes të anëtarëve të Komisionit Komunal Zgjedhor./Titulli.com/

Vendvotimi nr.14 në Tupallë

Këto fotografi janë bërë në kufirin Kosovë-Serbi rrespektivisht pika kufitare Mutivodë.

 
PD: Biseda intensive për të zgjeruar koalicionin qeverisës në Bujanoc
Nismë e Universitetit Columbia për bashkimin e shqiptarëve
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration