Ministrja Shahini: E lumtur që Këshilli Kombëtar Shqiptar ka nisur shpërndarjen e librave shqip
Lokale

Ministrja Shahini: E lumtur që Këshilli Kombëtar Shqiptar ka nisur shpërndarjen e librave shqip

08.Sep.2020 21:06
0

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri, Besa Shahini është shprehur e kënaqur që Këshilli Kombëtar Shqiptar në Serbi ka nisur shpërndarjen e librave shqip falas të ardhur nga Shqipëria për rreth 4 mijë nxënësit e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës.

“Jam e lumtur teksa Këshilli Kombëtar Shqiptar në Serbi ka nisur shpërndarjen e librave shqip falas nga Shqipëria për rreth 4 mijë nxënësit e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, një kontribut ky i rëndësishëm i qeverisë shqiptare nëpërmjet përpjekjeve të vazhdueshme të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Kjo ditë e shumëpritur për të gjithë, le të jetë një ogur i mirë i punëve të dobishme që çojnë në rritjen e arsimit cilësor në gjuhën shqipe”, ka thënë Shahini./Titulli.com/

( Fotografia e ballinës është ministrja Besa Shahini së bashku me ministrin e Arsimit të Serbisë gjatë qëndrimit në fakultetin ekonomik në Bujanoc)

Grenell: Mund të llogarisni që Kurti do të jetë gjithmonë kundër SHBA-së
Sekretari iNATO-s: Dialogu, mënyra e vetme për zgjidhje në Ballkanin Perëndimor
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration