Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Vitia: Janë pak nxënës të lënduar nga Presheva
Lokale

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Vitia: Janë pak nxënës të lënduar nga Presheva

13.May.2023 19:18
0

Ministri i Shëndetësisë së Republikës së Kosovës,Arben Vitia, ishte në vizitë në QKUK ku po trajtohen nxënësit e shkollës së mesme teknike "Presheva" pas aksidentit që ka ndodhur në rrugën Sllatinë-Fushëkosovë dhe janë përfshirë një autobus, një kamion dhe një veturë.

Vitia njoftoi se përveç njërës nga nxënëset e cila ka lëndime të lehta trupore e cila ka marrë ndihmën e menjëhershme, të gjithë të tjerët kanë kaluar pa lëndime. Poashtu njërës nga nxënëset i është bërë CT skenim për rast sigurie.

30 të lënduar nga aksidenti në Fushëkosovë me maturantët e Preshevës
Vuçiqi krenohet me mbledhjen e mbi 13 mijë armëve ilegale
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration