Lokale

PD nisë bisedimet me PVD, LPD dhe UDSH (video)

PD nisë bisedimet me PVD, LPD dhe UDSH (video)

Në komunën e Bujanoc sot në orën 15h kanë filluar negociatat për formimin e qeverisjes lokale në mes të subjekteve shqiptare, raporton Titulli. Partia Demokratike e cila ka fituar më shumë vota në zgjedhjet lokale bisedimet për arritje

11.May.2012 15:27
titulli.com

A dërgoi Çeda Riza Halimin në Beograd ?

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës së Preshevës fitoi një mandat në Parlamentin Republikan të Serbisë, të shpallur nga Komisioni Zgjedhor Republikan, raporton Titulli. Mandati i tyre shkon në dëm të koalicionit parlamentar “Prekore

10.May.2012 15:29
Zgjedhjet lokale në Medvegjë më 24 qërshor

Zgjedhjet lokale në Medvegjë më 24 qërshor

Kryetarja e Parlamentit Sllavica Gjukiq Dejanoviq ka caktuar zgjedhjet lokale për komunën e Medvegjës për datën 24 qërshor të vitit rrjedhës. Zgjedhjet lokale në Medvegjë nuk janë mbajtur me datën 6 maj për shkak të mospajtimeve në

10.May.2012 01:01
Inatet politike, shkaktojnë dhunë mbi prona

Inatet politike, shkaktojnë dhunë mbi prona

Partia për Veprim Demokratik, dega në Bujanoc, dënon  aktet e sulmit më barbarë dhe makabër të mundshëm nga tre persona të panjohur ndaj shtëpisë së aktivistit nga Tërnoci (lagja Terzi) të këtij subjekti, Amir Xhaferi, me ç rast në

09.May.2012 14:27
titulli.com

“Vatra” uron shqiptarët e Bujanocit dhe Preshevës

SHSHKL “VATRA” në emër të kryesisë së saj dhe në emër të qytetarëve të ndjekur nga Kosova Lindore, në rend të parë  uron  dhe falënderon të gjithë qytetarët për pjesëmarrje masive në votime dhe për  kulturë të lartë dem

09.May.2012 11:14
Historike: Shqiptarët fituan 30 këshilltarë në Bujanoc

Historike: Shqiptarët fituan 30 këshilltarë në Bujanoc

Komisioni Komunal Zgjedhor i Bujanocit ka përfunduar mbledhjen dhe sipas informative që ka marrë dhe konfirmuar portal Titulli, partitë shqiptare në përbërjen e re të kuvendit të komunës së Bujanocit do të kenë 30 mandate nga gjithsejtë

08.May.2012 20:59
E vërtetë, katër tërnocas në Kombëtaren Kuq e Zi !

E vërtetë, katër tërnocas në Kombëtaren Kuq e Zi !

Talenti tërnocas Rinor Taipi i cili të enjten (më 3 maj) është grumbulluar me kombëtaren Shqiptare U17, sot ka udhëtuar për në Bosnje ku nesër do të zhvillojë ndeshjen e parë për kombëtaren kuq e zi. Siç ka konfirmuar për Titu

07.May.2012 22:28
Shqiptarët e fituan Bujanocin (rezultatet)

Shqiptarët e fituan Bujanocin (rezultatet)

Në rezultatet preliminare jozyrtare bëhet e ditur se Partia Demokratike e Nagip Arifit ka fituar 24% të votave të përgjitshme,  Partia për Veprim Demokratik e Shaip Kamberit ka fituar 17%, Lëvizja e Progresit Demokratik 13%, Unioni Demokr

07.May.2012 17:48
Shpallen rezultatet preliminare në Medvegjë

Shpallen rezultatet preliminare në Medvegjë

Sipas Komisionit Republikan Zgjedhor në Medvegjë kanë qenë të hapura 28 vendvotime, ndërsa gjithsej 10.257 qytetarë kanë pasur të drejtë vote. Nga ky numër 4.003 qytetarë kanë votuar, gjegjësisht 39,03%. Pasqyra e rezultateve të par

07.May.2012 16:03
titulli.com

UÇPMB-ja mund të rimobilizohet

Ish- shefi politik i Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, tash lider i Lëvizjes së Progresit Demokratik, Jonuz Musliu, e ka vlerësuar akt të shëmtuar dhe barbar arrestimin e tetë shqiptarëve në Luginë të Preshevës n

07.May.2012 09:08
Shpallin fitoren PD dhe PDSH (video)

Shpallin fitoren PD dhe PDSH (video)

Zgjedhjet lokale në komunën e Bujanocit në mesin e katër partive shqiptare, sipas rezultateve jozyrtare, i ka fituar Partia Demokratike e Nagip Arifit. Sipas të dhënave që i kanë mbledhur gazetarët e portalit informativ Titulli, pas mbyll

07.May.2012 03:02
Zgjedhjet në Bujanoc

Zgjedhjet në Bujanoc

        (ora 01:20)    Votat e numeruara i perkasin vendvotimeve: Turi (vend.5), Srpska Kuqa (vend.21), Mal Ternoc (vend.6), Karadnik (vend.22), Bujanoc (vend.47), Bilac (vend.18), Llucan (vend.13), Bujanoc (vend.54), Nesalce

06.May.2012 07:27