Komuna e Bujanocit kryen pagesën e njëhershme financiare për studentët e vitit akademik 2020/2021
Lokale

Komuna e Bujanocit kryen pagesën e njëhershme financiare për studentët e vitit akademik 2020/2021

08.Apr.2021 09:33
0
Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka nënshkruar urdhëresën prej 9.980.500 dinarëve (rreth 84.600 euro) për pagesën e ndihmës së njëhershme financiare për studentët e komunës së Bujanocit për vitin akademik 2020/2021, thuhet në njoftimin e publikura në faqen zyrtare në Facebook.
 
Sipas këtij njoftimi bga kjo vlerë kanë përfituar gjithsej 662 studentë, kurse sipas komisionit për ndarjen e ndihmës së njëhershme financiare mjetet financiare do të ndahen sipas kësaj renditje:
- 27 studentë me notë mesatare prej 9.5-10 do të përfitojnë 22.000 din.
- 46 studentë me notë mesatare prej 9.-9.5 do të përfitojnë 20.000 din.
- 147 studentë me notë mesatare prej 8-9 do të përfitojnë 18.000 din.
- 167 studentë me notë mesatare prej 7-8 do të përfitojnë 16.000 din.
- 112 studentë me notë mesatare prej 6-7 do të përfitojnë 14.000 din.
- 81 studentë me notë mesatare prej 4.5-5 do të përfitojnë 12.000 din. (studentët e vitit të parë)
- 67 studentë me notë mesatare prej 2.5-4.5 do të përfitojnë 5.500 din. (studentët e vitit të parë)
- 15 studentë që studiojnë në Turqi, Dubai, Austri dhe Gjermani do të përfitojnë 16.000 din.
 
Këto mjete financiare do t'iu paguhen studentëve në xhirollogaritë e tyre apo të prindërve të tyre.
Kurti dhe Osmani të koordinuar për dialogun me Serbinë
Ambasadori gjerman në Serbi: Bombardimet e NATO-s të vitit 1999 ishin të domosdoshme
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration