Daçiq “kërcënon” shqiptarët në jug të Serbisë, gati të reagojmë në çdo formë

Nga Redaksia 11.07.2018 08:24

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiq ka komentuar propozimet e politikës shqiptare në jug të Serbisë se do të kërkojnë reciprocitet me të drejtat e serbëve në Kosovë, transmeton Titulli.com.

Ai është shprehur për sputnikin rus në Serbi se çdo tolerancë ka kufirin e vet dhe ka ironizuar me deklaratat e këtilla.

“I këshillojë që mos të luajnë se çdo përpjekje dhe tolerancë ka kufi. Ne do të reagojmë në mënyrë politike por nëse është nevoja edhe në forma tjera”, theksoi Daçiq, transmeton Titulli.com.

Sipas ti ata që mendojnë të provokojnë sigurinë dhe stabilitetin dhe mendojnë se jemi objektiv i lehtë mendojë se mashtrohet, tha Daçiq.

Ministri Daçiq ka porositur politikën shqiptare në jug të Serbisë që të lënë këto veprime dhe t’i kthehen dialogut politik në Beograd./Titulli.com/

Nga Redaksia 11.07.2018 08:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.