Botohet libri me poezi për fëmijë \"Ëndrra që më dha gëzim\"

Nga Redaksia 08.07.2018 11:15

Doli nga shtypi libri im më i ri me poezi për fëmijë, me titull "Ëndrra që më dha gëzim" me autor Bilall Maliqi nga Presheva.

Brendia e librit shoqërohet me poezi të ndryshme, të cilat janë të ligjerimit poetik për fëmijë. Në vargjet e poezive të librit gjejmë një larushi tematike dhe poezitë janë të kapshme për imagjinatën e fëmijëve.

Autori i librit ka falënderuar redaktorin e librit, shkrimtarin  Mexhid Mehmeti, recensentin, shkrimtarin Avdi Shala dhe redaktorin gjuhësor Mr. Eroll Sejdiu, poashtu e falënderon edhe stafin e mrekullueshëm të shtypshkronjës "Lena Grafik" në Prishtinë  me pronarin, Hajdar Fejzullahu.

Maliqi ka falënderuar edhe ndërmarrjen private "Granit Stone" në Preshevë i cili pjesërisht ia hoqi harxhimet e librit.

Bibliotekat si dhe lexuesit e vegjël do ta kenë në duart e tyre këtë libër tërheqës për lexim dhe se në poezitë e këtij libri secili lexues ndoshta do ta gjejë vendin brenda vargjeve poetike.

Nga Redaksia 08.07.2018 11:15
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.