Presheva nis aksionin e mbjelljes së 200 fidanëve

Nga Redaksia 23.04.2018 08:51

Përfaqësues të komunës, kuvendit komunal dhe zyra për të rinj në Preshevë kanë nisur aksionin për mbjelljen e 200 fidanëve nga rruga e hyrjes në qytetin të Preshevës nga autoudha deri tek stacioni hekurudhorë.

“Komuna e Preshevës, për herë të parë, duke treguar seriozitetin e mbrojtjes së ambientit por edhe duke u bazuar në zotimet elektorale mbi mbrojtjen e ambientit, sot në ditën ndërkombëtare të planetit Tokë - 22 Prillin, filloi mbjelljen 200 fidanëve”, thuhet në njoftimin e kryetarit të komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi.

Sipas tij ky organizimin ishte edhe një nga zotimet që kanë bërë si komunë në konferencën e fundit të Unionin e Bashkive Shqiptare - mbrojtja e ambientit dhe gjelbërimi i tij.

Pjesë e këtij aksioni ishte edhe kryetari i kuvendit komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu të cilët ju bashkëngjitën në ditën ndërkombëtare të tokës 22 prillit./Titulli.com/

Nga Redaksia 23.04.2018 08:51
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.