Presheva me rritje në natalitetit, në Bujanoc zvogëlohet?

Nga Redaksia 08.01.2018 08:52

Ekspertët nga Instituti Republikan i Statistikave parlajmëron se numri i banorëve në Serbi është zvogëluar rrteh 385 mijë në 10 vitet e fundit.

Sipas këtyre të dhënave nga 169 komuna në Serbi gjatë vitit 2016 ka pasuar rritje të natalitetit në Sjenicë, Novi Sad, Preshevë, Novi Pazar dhe Tutin, shkruan Titulli.com. 

Instituti Republikan i Statistikave  ka njoftuar se në komunën e Bujanocit ka ulje të natalitetit në krahasim me vitet e kaluara. 

Vlerësimi i këtij instituti ështe se në Serbi jetojnë 7 milion e 58 mijë e 322 qytetarë ndërsa të gjinisë femërore janë 183 mijë më shumë se meshkuj./Titulli.com/

Nga Redaksia 08.01.2018 08:52
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.