Përfaqësues nga Bujanoci, pjesë e forumit të biznesit Serbi-Turqi në Beograd

Nga Redaksia 11.10.2017 08:46

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi me bashkëpunëtorë mori pjesë në forumin e biznesit Serbi-Turqi i organizuar gjatë ardhjes së presidentit të Turqisë, Rexhep Erdogan në një vizitë në Serbi.

Përfaqësues të komunës dëgjuan për planet e investimeve, shkëmbimeve tregtare dhe bashkëpunimeve mes dy shteteve. 

Erdogan tha mes tjerash se shkëmbimet tregtare janë 800 milion dollar dhe se do të punohet në rritjen  e tyre.

“Bujanoci po i bënë përpjekjet e saja për të konkretizuar bashkëpunimin me biznesin turk, bashkëpunim ky që për qëllim ka krijimin e vendeve të reja të punës”, thuhet në njoftimin e kryetarit të komunës së Bujanoct, Shaip Kamberi. 

Pjesë e vizitës së Erdogan në Serbi është edhe forumi I biznesit në të cilin po marrin pjesë 140 biznese nga Turqia./Titulli.com/

Nga Redaksia 11.10.2017 08:46
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.