Bujanoc: 5 milion dinarë dëmet e shkaktuara në shkollën e mesme “Sezai Surroi”

Nga Redaksia 13.09.2017 10:19

Nga erërat e forta dhe shiu që ra gjatë ditës së hënë në objektin e shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale duke larguar një pjesë të kulmit të shkollës.

Drejtori i këtij institucioni arsimorë Zejni Fejzullahu,  tha për Titulli.com se dëmet e shkaktuar mundë të kalojnë mbi 5 milion dinarë.

“Në bazë të komisionit përgjegjës për vlerësimin e dëmeve pranë komunës së Bujanocit, dëmet e shkaktuara mundë të kalojnë 5. 000000 dinarë.”, është shprehur për Titulli.com Fejzullahu.

Ai theksoi se pret zgjidhje të përkohshme derisa të gjendet një zgjidhje e përhershme megjithë atë procesi po zhvillohet në këtë shkollë.

Fejzullahu deklaroi se është në  kontakt me projektuesin "Kapa Projekt" nga Nishi për të gjetur  zgjidhje të plotë./Titulli.com/ 

Nga Redaksia 13.09.2017 10:19
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.