Mustafa: Kryeministri i Kosovës Haradinaj partner strategjik

Nga Redaksia 12.09.2017 22:16

Kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë ka uruar Ramush Haradinaj për postin e ri kryeministër i Republikës së Kosovës .

“Republika e Kosovës është edhe shtet i Yni, jam i bindur që bashkëpunimi ynë i ngushtë do të vazhdojë dhe në të ardhmen, në përmbushjen e qëllimeve tona të përbashkëta”, ka shkruar me stjerash Mustafa.  

 

Shkëlqesisë së Tij, Ramush Haradinaj        

Kryeministër i Republikës së Kosovës, 

Preshevë, 11. shtator 2017

Më lejoni që në emrin tim dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare  t’ Ju shpreh urimet më të përzemërta e vëllezërore me rastin e zgjedhjes Tuaj  Kryeministër i  Republikës së Kosovës.

Marrëdhëniet tona janë marrëdhënie mes vëllezërish e njëherazi gur themeltar partneriteti strategjik për të ardhmen.

Republika e Kosovës është edhe shtet i Yni, jam i bindur që bashkëpunimi ynë i ngushtë do të vazhdoje dhe në të ardhmen, në përmbushjen e qëllimeve tona të përbashkëta.

Cilado qofshin vështirësitë që do të mund të shfaqen, kam bindje të fortë se në bashkëpunim me Qeverinë e re të koalicionit, të drejtuar prej Jush, realizimi i prioriteteve të agjendës së përbashkët do të përshpejtohet.

Shprehë bindjen time më të thellë se me gjithë përkushtimin Tuaj dhe të ekipit bashkëveprues në teren, do të realizoni përcaktimet programore që padyshim do të kontribuojnë në zhvillimin e mëtejmë të shoqërisë dhe ngritjen e standardeve jetësore.

Në fund, z.Haradinaj, shumë shëndet e suksese Juve.

                                                           

Përshëndetje të përzemërta,                                                                    

Dr.Sc.Ragmi Mustafa, kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare

Nga Redaksia 12.09.2017 22:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.