Shaip Kamberi nga Zvicra: Punojmë për projekte konkrete me diasporën (foto)

Nga Redaksia 11.09.2017 12:08

Kryetari I komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi i shoqëruar me personel tjetër të administratës komunale po qëndron për vizitë në shtetin helvetik Zvicër.

Ai përmes një njoftimi në profilin e tij në facebook ka shkruar se realizuar takime të ndryshme me qytetarë të komunës së Bujanocit që jetojnë atje, sportist e shoqata të ndryshme.

“Takime pune dhe vizitë Shoqatave që veprojnë në diasporë. Takime dhe biseda edhe me qytetarë të Komunës së Bujanocit, sportist dhe aktivist të palodhur”, ka shkruar mes tjerash Kamberi.

Ai është shprehur gjithashtu se po punon në realizimin e projekteve konkrete në bashkëpunim me diasporën shqiptare.

Kamberi është takuar edhe me përfaqësuesit në Shoqatën Humanitare Medvegja në Fully të Zvicrës.

“Kënaqësi të takohesh me njerëz që një jetë ja kanë kushtuar aktiviteteve kombëtare. Një pritje dhe mikëpritje e veçantë”, ka shkruar Kamberi.

Pjesë e vizitës së tij ishte diskutimi me drejtorin e Institutit zviceran të studimeve shqiptare me seli në Lozanë të Zvicrës, Driton Kajtazi./Titulli.com/

Nga Redaksia 11.09.2017 12:08
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.