Presheva me kuzhinë popullore, 400 persona shujtë falas

Nga Redaksia 17.07.2017 08:17

Në Preshevë është hapur kuzhina popullore projekt që i del në ndihmë shtresës në nevojë e cila do të ofroj shujtë ditore për 400 persona në ditë.

Kryetarja e komunës së Preshevës, Ardita Sinani dhe përfaqësues tjerë lokal institucional  u nda shumë e kënaqur me kushtet e kësaj kuzhine duke shpresuar se në të ardhmen ky projekt të zgjerohet edhe me më shumë shujta për më shumë qytetarë të komunës.

Ky projekt u realizua falë bashkëpunimit të ngushtë të Kryqit të kuq të Serbisë me komunën e Preshevës, ku kjo e fundit ndau 3 milion dinarë për 9 muaj.

Sekretari i Fondit humanitar, Ruhan Kamberi dhe drejtori i Qendrës për Punë Sociale, Liridon Latifi në takimet e tyre të shpeshta kanë bërë harmonizimin e listave të personave që do të shërbehen me ushqimet e kësaj kuzhine./Titulli.com/

Nga Redaksia 17.07.2017 08:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.