PD ndërpet përkrahjen ndaj qeverisjes Musliu në Këshillin Kombëtar Shqiptar

Nga Redaksia 17.07.2017 07:47

Përmes një komunikate për opinion, Partia Demokratike ka njoftuar se ka braktisur punën e Këshillit Kombëtar Shqiptar, pjesë e së cilës ka qenë nga zgjedhjet e vitit 2014.

Kjo është komunikata e plotë: 

Siç është i informuar opinioni, në zgjedhjet e fundit të KNSH–së, Partia Demokratike me tre këshilltarët e dalë nga votimi, krijoi koalicion me PDSH per te udhehequr me këtë institucion dhe votoi qe Jonuz Musliu te zgjidhet kryetar përkundër rezultatit të tij medioker me vetëm 400 vota te fituara në fshatin e tij të lindjes, edhe ate në rrethin e dytë zgjedhor.

Jonuz Musliu që nga emërimi si kryetar ka pasur një qasje joparimore, jokonsekuente dhe asimetrike duke mos qenë koherent në veprimet e tija, duke vendosur në plan të parë interesin e tij personal.

Kulminacionin e sjelleve e beri në seancën e fundit te Kuvendit komunal te Bujanocit ku në cilësinë e kryetarit të kuvendit pa pasur pëlqimin e KNSH–së, nën trysninë e partisë (PVD–së) me të cilën është në koalicion futi si pika të rendit të ditës edhe ndryshimin e aktvendimit të anëtareve te keshillave të dy shkollave fillore (Ternoc dhe Bilac) me te cilin veprim shkeli vendimin dhe votimin që e kishte bërë në perberjen e legjislacionit të mëparshëm!

Duke u bazuar në veprimet e mëparshme dhe këtë të fundit të Jonuz Musliut , Partia Demokratike merr vendim për ndërprerjen e cdo përkrahje të përbërjes qeverisese aktuale të KNSH-së, me anëtarin e vet Zejni Fejzullauhun.

Poashtu fton edhe dy keshilltaret e KNSH–së,-Arber Pajaziti (bartës i listës së PD–së) dhe Edmond Isufi (nr 5 ne listë) që edhe këta të ndërprejnë perkrahjen ndaj Jonuz Musliut.
Edhe pse ndërkohë janë larguar nga PD–ja, këta dy keshilltarë per hirë të asaj se kanë pasur besimin e partisë dhe elektoratit për t’u radhitur si këshilltar në këtë institucion , ata kanë si obligin moral (me votat e PD), që të rrespektojnë këtë vendim!

Kryesia e Partisë Demokratike
Bujanoc”

Nga Redaksia 17.07.2017 07:47
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.