Inatet politike, shkaktojnë dhunë mbi prona
Lokale

Inatet politike, shkaktojnë dhunë mbi prona

09.May.2012 14:27
0
Partia për Veprim Demokratik, dega në Bujanoc, dënon  aktet e sulmit më barbarë dhe makabër të mundshëm nga tre persona të panjohur ndaj shtëpisë së aktivistit nga Tërnoci (lagja Terzi) të këtij subjekti, Amir Xhaferi, me ç rast në mënyrë më çnjerëzore është demoluar shtëpia e aktivistit tonë dhe është abuzuar mirëqenia shoqërore dhe psikike e familjes Xhaferi, thuhet në reagimin e PVD-së në Bujanoc, dërguar Titullit. PVD dega në Bujanoc kërkon nga rivalët politik që në mënyrë të menjëhershme ndërpresin aktet e dhunës ndaj aktivistëve të PVD-së dhe mos të lejojnë që politika të inkurajoj dhunën brenda shqiptarëve./Titulli.com/          
“Shpëtoi” Koalicioni i shqiptarëve të Luginës së Preshevës
“Vatra” uron shqiptarët e Bujanocit dhe Preshevës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration