Haradinaj: Sllovakia kundër shkëmbimit të territoreve
Lokale

Haradinaj: Sllovakia kundër shkëmbimit të territoreve

21.Jun.2019 11:10
0

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar ministrin e Jashtëm të Sllovakisë njëherit edhe kryesues i OSBE-së, Miroslav Lajćak, me të cilin kanë biseduar për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve.

Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se me Ministrin Lajćak kanë diskutuar edhe për shkëmbimin e territoreve ku sipas Haradinaj Lajćak ka shprehur qëndrimin e tij të qartë kundër kësaj ideje.

 “Mëngjes pune me ministrin e Jashtëm të Sllovakisë njëherit edhe kryesues i OSBE-së, Miroslav Lajćak, me të cilin diskutuam për marrëdhëniet bilaterale e politike mes dyja vendeve, bashkëpunimin me Misionin e OSBE-së në Kosovë si dhe forcimin e marrëdhënieve në mes të dy shteteve, veçanërisht në rrugën e përbashkët euro-atlantike. E falënderova Ministrin Lajćak për qëndrimin e tij të qartë kundër shkëmbimit të territoreve dhe theksova se njohja e Kosovës nga të gjitha vendet anëtare të BE-së, veçanërisht nga Sllovakia, është një kontribut i drejtpërdrejtë për sigurinë e stabilitetin e gjithë rajonit”, ka shkruar Haradinaj, në Facebook.
Pse është e pamundur të mposhtet nacionalizmi?
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration