Factchecking: Propoganda me ushtarë serb në veri të Kosovës FAKE!
Rajoni dhe Politika

Factchecking: Propoganda me ushtarë serb në veri të Kosovës FAKE!

24.Sep.2023 22:58
0
Mediat shqiptare kanë publikuar këtë fotografi kinse është serb i vrarë sot gjatë përleshjes me policinë e Kosovës.
 
TitulliLab përmes factchecking ka hulumtuar dhe fotografia del të jetë e një ushtari azerbejxhan të vrarë në rajonin Nagorno-Karabak.
 
Sqarimi i fotografisë:
Trupi i një ushtari Azerbajxhan shtrihet në vijën e frontit në Nagorno-Karabakh, Azerbajxhan, e mërkurë, 6 prill 2016. Një armëpushim i mbajtur kryesisht të mërkurën rreth Nagorno-Karabakut pas një shpërthimi luftimesh që ngriti frikën për një luftë të re gjithëpërfshirëse midis forcave të Azerbajxhanit dhe Armenisë.
 
(Karo Sahakyan/PAN Foto përmes AP)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilanci: Një polic e tre sulmues të vrarë në veri të Kosovës (video)
Sulmi në veri: Kosova bën përgjegjëse Serbinë, Serbia serbët e Kosovës
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration