Deputetja popullore, Nadije Beqiri kërkoi rritjen e transferit për komunën e Bujanocit (video)
Lokale

Deputetja popullore, Nadije Beqiri kërkoi rritjen e transferit për komunën e Bujanocit (video)

14.Dec.2020 08:21
0

Deputetje shqiptare në Parlamentin e Serbisë, Nadije Beqiri në seancn e fundit ka kërkuar mes tjerash rritjen e buxhetit për qeverisjen lokale në Bujanoc, shkruan Titulli.com.

Ajo theksoi në 10 vitet e fundit transferi nga niveli qendrorë nuk është rritur dhe se në vitin 2020 ishte 391 milion dinarë ndërsa kërkoi në parlament që kjo në vitin 2021të rritet për 20%.

Deputetja Beqiri, përmendi edhe nevojën e financimit të dy projekteve në komunën e Bujanocit, rekonstrumimin e shtëpisë së shëndetit në Bujanoc dhe objektin e shkollës filllore “Sami Frashëri” në Luçan, raporton Titulli.com.

Shikoni fjalimin e plotë (minuta 0: 52- deri  të deputetes Nadije Beqiri në seancën e 6-të në kuvendin e Serbisë:

 

Policia përdorë gazlotsjellës ndaj protestuesve në Tiranë
Përzgjidhet videoloja më e mirë e vitit 2020 (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration