Delegacioni nga Bujanoci e Presheva takim në Washington me McDowell Gjatë takimit me H. Martin McDowell
Lokale

Delegacioni nga Bujanoci e Presheva takim në Washington me McDowell

08.Jun.2022 07:10
0

Përfaqësuesit politik nga Bujanoci e Presheva, po realizojnë vizita në SHBA kan takuar H. Martin McDowell (Drejtor i Zyrës për Çështjet e Evropës Jugore), në Departamentine Shtetit.

Postimi në Facebook nga Ardita Sinani:

Sot, me bashkëpunëtorët më të afërt për rajonin të Antony Blinken dhe Gabriel Escobar.
 
Në Departamentin e Shtetit, përkatësisht në Ministrinë e Jashtme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës
 
Lugina e Preshevës në instancat më të larta të diplomacisë amerikane
 

Postimi në Facebok nga Ngap Arifi:

Takimi në State of Department - Washington DC na dha kurajo për të qëndruar sa më të vendosur në synimet tona.
 
Sot takuam H. Martin McDowell (Drejtor i Zyrës për Çështjet e Evropës Jugore), ku nga ky takim dolëm të frymëzuar me premtimet se çështja e shqiptarëve të luginës do të ketë trajtim të veçantë.
 
 
 
KDNJ me anketën: Të rinjtë e Luginës, pak njohuri për marrëveshjet Kosovë-Serbi
Pse njerëzit bëjnë “Troll”-ngacmojnë dhe fyejnë në internet? (video)
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration