Bujanoc:  Mbahet panairi "Bleta nuk njeh kufi", prezantuan 50 bletarë  (foto)
Lokale

Bujanoc: Mbahet panairi "Bleta nuk njeh kufi", prezantuan 50 bletarë (foto)

18.Mar.2023 19:28
0
Bujanoci sot ishte nikoqir i bletarëve nga gjashtë shtete të Ballkanit, si Serbia, Kosova, Shqipëria, Maqedonia Veriore, Bullgaria dhe Greqia në Panairin e Shtatë Ndërkombëtar të Bletarëve "Bleta nuk njeh kufi".
 
Në hapjen solemne të panairit, kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi falemnderoi organizatorët e këtij panairi që me sukses ka arritur që në Bujanoc t'i tubojë bletarët nga gjithë rajoni, duke e shndërruar Bujanocin në qendër të Ballkanit për bletari. Ai në fjalën e tij theksoi se do të vazhdojë që ta përkrahë sektorin e bletarisë, pasi që viteve të fundit kjo veprimtari po bëhet shumë tërheqëse dhe fitimprurëse.
 
Sipas organizatorëve, në këtë panair janë prezentuar prodhimet e më shumë se 50 bletarëve, dhe se janë të kënaqur me numrin e vizitorëve.
 
Panairin e bënë edhe më interesant shfaqja e fëmijëve nga Enti Parashkollor "Gëzimi Ynë" në Bujanoc, të cilët me këngë dhe valle i dhanë jehonë edhe më të madhe panairit.
 
Panairi u organizua nga tri shoqatat e bletarëve nga komuna e Bujanocit "Polen 2012", "Nectar 2022" dhe "Apicula", me përkrahje të komunës së Bujanocit.
 
Tekst i publikura në Facebook nga komuna e Bujanocit:
 
Kongresistët amerikanë dërgojnë letër sekretarit Blinken për të drejtat e shqiptarëve në jugun e Serbisë
Kurti dhe Vuçiq pajtohen për zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit, aneksi i zbatimit
Registration Login
Sign in with social account
or
Remember Me Lost your Password?
Registration Login
Sign in with social account
or
With registration you can comment on post.
Registration Login
Registration